Випуск #4
Центральна міська бібліотека ім. І.П. Котляревського пропонує нову багатосерійну рубрику «Бібліоогляд», де ви зможете коротко ознайомитися з цікавими виданнями сьогодення, наявними у фондах бібліотеки.
25 червня у читальному залі Ізмаїльської міської бібліотеки ім. І.П. Котляревського відбувся історичний екскурс, приурочений до Дня Конституції України, що традиційно відзначається 28 червня. Бібліотекар Білоусова Наталя розповіла про становлення та положення основного закону України. Гості заходу - співробітники слідчого ізолятору.
У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю народу і спираючись на споконвічне прагнення українського державотворення, прийняла Основний Закон – Конституцію України, яка стала реальною і дієвою підвалиною розбудови незалежної демократичної правової держави – повноправної учасниці світового співтовариства.
Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Це першооснова формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства
28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої держави як День великого загальнонаціонального консенсусу, верховенства національних інтересів. Прийнята цього дня нова Конституція суверенної України втілила досягнення вітчизняної і світової науки та практики конституційного будівництва.
Завершився захід переглядом фільму про прийняття Конституції України. Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українського народу мати свою державність, бути суверенним серед інших народів. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова.
День Конституції України - це державне свято, історія якого почалася з 1996 року та супроводжувалась довгими обговореннями та дебатами. Тоді, у ніч на 28 червня, парламент прийняв Конституцію незалежної України.
22 червня Ізмаїльська міська бібліотека ім. І.П. Котляревського взяла участь в онлайн-заході, присвяченому 80-річчю відомого ізмаїльського поета Володимира Реви - 19 червня. Володимир Рева – автор збірок поезій «Семизір’я», «Повернення журавлів», «Добро заволодіє світом», «Сонети», «Все на землі», «Обітниця любові», «Каміння спотикання». Основна риса цих книжок – відвертість. Відверте кохання, якому присвячується все життя. Відверте несприйняття вседозволеності, агресивного цинізму і аморальності, як і бадьорої римованої публіцистики, кон’юнктурних трафаретів.
Відеоконференція на платформі Zoom зібрала поціновувачів творчості талановитого краянина. Організаторами та учасниками виступили донька поета, професор ОНУ імені І. І. Мечникова Людмила Рева-Левшакова, професор ІДГУ Галина Райбедюк, директор ЦБС для дорослих Галина Дойкова, голова міського літоб'єднання ім. Михайла Василюка Марина Копаной, доцент ІДГУ Алла Соколова. Прозвучала пісня «Україно, спасибі тобі» на слова ювіляра, яку виконав талановитий композитор, керівник народного вокального ансамблю «Кобзарська дума» Іван Попазов.
Вітаємо з Ювілеєм!
Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.
Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000 з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, їх подвигу та жертовності, Україна встановила День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна і Білорусь відзначають День молоді. В Україні День молоді встановлений Указом Президента України № 323/94 від 22 червня 1994 року, Указом Президента від 27 червня 2008 року № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599" і відзначається щорічно в останню неділю червня, також відомий під назвою «День молоді».
До Міжнародного дня друзів (09.06)
До 70-річчя Василя Шкляра - 10.06