29 червня 2021

Бібліоогляд #4: «Дерев’яні церкви України»

 Випуск #4



          Центральна міська бібліотека ім. І.П. Котляревського пропонує нову багатосерійну рубрику «Бібліоогляд», де ви зможете коротко ознайомитися з цікавими виданнями сьогодення, наявними у фондах бібліотеки. 

        Першого липня традиційно святкують День архітектури, тож сьогоднішній випуск присвячуємо унікальному явищу народної культури України — архітектурній творчості у будівництві дерев’яних церков. Кожна представлена у виданні пам’ятка супроводжується коротким історичним нарисом та архітектурно-мистецькою характеристикою. Оцінюючи значущість традиційних дерев’яних церков в історії української культури, автор звертає увагу сучасників на потребу в належній охороні та реставрації реліктових споруд, збереження їх для майбутніх поколінь як об’єктів пізнання минувшини й підґрунтя розвитку національної культури. Давайте разом поринемо у неймовірний світ книги "Дерев’яні церкви України" Леоніда Прибєги. Ласкаво просимо до перегляду!

        Матеріал до випуску підготували бібліотекар читального залу Анна Павленко та бібліограф Валентина Титаренко.

25 червня 2021

"Конституція - оберіг нашої державності"

        25 червня у читальному залі Ізмаїльської міської бібліотеки ім. І.П. Котляревського відбувся історичний екскурс, приурочений до Дня Конституції України, що традиційно відзначається 28 червня. Бібліотекар Білоусова Наталя розповіла про становлення та положення основного закону України. Гості заходу - співробітники слідчого ізолятору.

           У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю народу і спираючись на споконвічне прагнення українського державотворення, прийняла Основний Закон – Конституцію України, яка стала реальною і дієвою підвалиною розбудови незалежної демократичної правової держави – повноправної учасниці світового співтовариства.

         Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу. Це першооснова формування політичних, економічних та духовних реалій нашого суспільства

    28 червня 1996 року увійшло в новітню історію нашої держави як День великого загальнонаціонального консенсусу, верховенства національних інтересів. Прийнята цього дня нова Конституція суверенної України втілила досягнення вітчизняної і світової науки та практики конституційного будівництва.

        Завершився захід переглядом фільму про прийняття Конституції України. Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українського народу мати свою державність, бути суверенним серед інших народів. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ. Витоки конституційного мислення йдуть від видатних державотворців – Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького, Пилипа Орлика, Михайла Грушевського, Михайла Драгоманова.

24 червня 2021

«З основним законом по життю»

Віртуальний історичний екскурс

До Дня Конституції України - 28.06

             День Конституції України - це державне свято, історія якого почалася з 1996 року та супроводжувалась довгими обговореннями та дебатами. Тоді, у ніч на 28 червня, парламент прийняв Конституцію незалежної України.

23 червня 2021

"Поезія - краса життя земного"

                   22 червня Ізмаїльська міська бібліотека ім. І.П. Котляревського взяла участь в онлайн-заході, присвяченому 80-річчю відомого ізмаїльського поета Володимира Реви - 19 червня. Володимир Рева – автор збірок поезій «Семизір’я», «Повернення журавлів», «Добро заволодіє світом», «Сонети», «Все на землі», «Обітниця любові», «Каміння спотикання». Основна риса цих книжок – відвертість. Відверте кохання, якому присвячується все життя. Відверте несприйняття вседозволеності, агресивного цинізму і аморальності, як і бадьорої римованої публіцистики, кон’юнктурних трафаретів.

                     Відеоконференція на платформі Zoom зібрала поціновувачів творчості талановитого краянина. Організаторами та учасниками виступили донька поета, професор ОНУ імені І. І. Мечникова Людмила Рева-Левшакова, професор ІДГУ Галина Райбедюк, директор ЦБС для дорослих Галина Дойкова, голова міського літоб'єднання ім. Михайла Василюка Марина Копаной, доцент ІДГУ Алла Соколова. Прозвучала пісня «Україно, спасибі тобі» на слова ювіляра, яку виконав талановитий композитор, керівник народного вокального ансамблю «Кобзарська дума»  Іван Попазов. 

                       Вітаємо з Ювілеєм!

18 червня 2021

«Звичаї нашого роду»: Трійця

 Віртуальна етновиставка

До Трійці - 20.06

              Трійця – дуже шановане християнське свято. Воно прославляє Святу Трійцю: Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого.
        Трійця не має постійної дати, адже прив’язана до дня Великодня. Традиційно воно відзначається на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Звідси й інша назва цього свята – П’ятидесятниця.

17 червня 2021

«Війна на сторінках книг»

 Віртуальна виставка-пам`ять

До Дня скорботи і вшанування жертв війни в Україні - 22.06


                   Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна.

                 Указом Президента України від 17-го листопада 2000-го року № 1245/2000 з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих   під час Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років, їх подвигу та жертовності, Україна встановила День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.

11 червня 2021

«Незрівнянний молоді час»

 Віртуальний бібліофреш

До Дня молоді - 27.06

                        Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна і Білорусь відзначають День молоді. В Україні День молоді встановлений Указом Президента України № 323/94 від 22 червня 1994 року, Указом Президента від 27 червня 2008 року № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599" і відзначається щорічно в останню неділю червня, також відомий під назвою «День молоді».

09 червня 2021

«Як прийде туга - пізнаєш друга»

 Віртуальна зустріч з актуальною книгою

До Міжнародного дня друзів (09.06) 

9 червня відзначаємо найтепліше свято — Міжнародний день друзів, який присвячено дружнім взаєминам між людьми. Свято стало дуже популярним, хоча воно й неофіційне.
Вперше День друзів відзначили в США у 1935 році. Тоді американський Конгрес вирішив призначити першу неділю серпня Національним днем дружби. Вже пізніше цю дату перенесли на 9 червня. У 1958 році ООН теж вирішила відзначити День друзів, однак конкретної дати для святкування так і не обрали. Тому неофіційною датою цього свята по всьому світу стало 9 червня. Присвячується цей день друзям і близьким людям, які завжди підтримають і не залишать у біді. У цей світлий і добрий день люди радують один одного теплими словами любові та підтримки.

У цей день пропонуємо зануритись у прекрасний світ дружби, прочитавши книгу Антуана де Сент-Екзюпері "Маленький принц".

03 червня 2021

Правовий кінотеатр: «Мавританець»

           2 червня в читальному залі бібліотеки ім. І.П. Котляревського головний спеціаліст Центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Каплієнко Анастасія організувала та провела захід, спрямований на поширення серед населення актуальної інформації про захист прав людини. Курсантам Ізмаїльського вищого професійного училища Київської державної академії водного транспорту ім. гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного запропонували до перегляду фільм, заснований на реальних подіях, - "Мавританець".

Кінокартина демонструє історію Мохаммеда Ульд Слахі, якого затримали за підозрою у вербуванні та наймі людей, які були причетні до терактів 11 вересня, проте чоловік заявляє, що він не винен. Не пред'явивши йому звинувачення і не отримавши рішення суду, влада тримає підозрюваного в Гуантанамо вже 14 років. Він пережив безліч тортур, мавританець вже почав сам сумніватися в тому, що він не причетний до тих жахливих подій. За його справу береться адвокат Ненсі Холандер. Вона обурена тим, що людину намагаються стратити будь-якими шляхами, не провівши розслідування і не надавши доказів. У роботі вона і її команда стикається з безліччю перешкод: на них чиниться тиск, також проти адвоката ополчилося суспільство, оскільки вона захищає потенційного терориста. Але Ненсі збирається дізнатися правду і домогтися справедливого судового розгляду.

            В ході дискусії, що відбулася після перегляду, спеціалісти Центру розповіли гостям про нюанси кримінального права, про ті моменті, які варто знати на майбутнє, аби не опинитися у скрутному становищі, нагадали, що кожен громадянин за потребою може звернутися до Центру безоплатної правової допомоги і чому так важливо бути обізнаним у правовій сфері.
             Бібліотекарі читального залу долучились до заходу, підготувавши тематичну книжкову виставку: "Ваш ЗАКОНний інтерес".