Наша бібліотека

Комунальна установа Ізмаїльської міської ради 
Ізмаїльського району Одеської області
«Централізована бібліотечна система для дорослих»


Ізмаїльська міська централізована бібліотечна система для дорослих організована в 1980 р Вона об'єднує центральну бібліотеку ім. І.П. Котляревського та 4 філії.

Книжковий фонд ЦБС для дорослих – 267 626 примірників універсального змісту. Бібліотеки одержують 50 найменувань періодичних видань. Щорічно обслуговується понад 25 тисяч користувачів, половина з яких - юнацтво, їм видається близько півмільйона примірників літератури.

Основним видом діяльності ЦБС є бібліотечно-бібліографічне та інформаційне обслуговування, культурна та освітня діяльність. У роботі використовуються різні форми роботи: книжково-ілюстративні виставки, літературно-музичні вечори, Дні відкритих дверей, зустрічі з місцевими поетами, художниками, Дні інформації та ін.

У наших бібліотеках крім спілкування з книгою, читач також може отримати ряд таких необхідних сьогодні послуг, як вільний доступ в Інтернет, послуги ксерокопіювання та сканування, роздрук електронних матеріалів і ін.

З 2006 р ЦБС для дорослих і Центральну міську бібліотеку ім. І.П. Котляревського очолює директор Дойкова Галина Анатоліївна.

Центральна міська бібліотека ім. І.П. Котляревського

68600, м Ізмаїл, вул. Адмірала Холостякова, 41.
Тел .: (04841) факс: 2-05-36, 2-06-04, 5-56-92
e-mail - izmayil.biblioteka@gmail.com.

Час обслуговування читачів:
В зимовий період
з 01.09. по 31.05.
Понеділок – четвер: 10:00 - 18:00
П’ятниця, неділя: 10:00 - 17:00
Вихідний день: субота
Останній день місяця - техничний

В літній період
з 01.06. по 01.09.
Понеділок - четвер 10:00 - 17:00
П’ятниця: 10:00 - 16:00
Вихідний день: субота, неділя
Останній день місяця - техничний

Центральна міська бібліотека ім. І.П. Котляревського відкрита в 1944 році.
Книжковий фонд становить 161 604 примірників.

При бібліотеці працюють клуби любителів літератури і музики:
- Літературно-музична вітальня «У колі друзів»
- Юнацький клуб «Контакт»

З 2010 року завдяки перемозі у Всеукраїнському конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» в бібліотеці функціонує сучасний Інтернет - центр, який надає користувачам безкоштовний доступ до мережі Інтернет.
Директор ЦМБ ім.І.П. Котляревського - Дойкова Галина Анатоліївна.

Відділ абонемента ЦМБ ім. І.П. Котляревського видає додому користувачам різноманітну художню та навчальну літературу, періодику. Завідуюча абонементом - Салманова Віра Дмітрівна.

Колектив читального залу надає користувачам довідкову, навчальну літературу, періодичні видання, допомагають в роботі на комп'ютерах.

Бібліотекарі активно застосовують при проведенні заходів інноваційні форми роботи - відеопокази, добірки цікавих ресурсів для заходів за допомогою Інтернет-мережі, відео-, аудіо - презентації, віртуальні екскурсії та багато іншого.

Працівники інформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ ім. І.П. Котляревського, який очолює завідувач - Семеріна Людмила Семенівна, ведуть інформаційно-бібліографічну роботу, створюють систематичну картотеку статей, Краєзнавчу каталог, активно допомагають в підборі літератури для навчання і роботи читачів.

У відділі єдиного книжкового і обмінно-резервного фонду ЦМБ ім. І.П. Котляревського читачі можуть ознайомитися з літературою минулих століть. У сховищах відділу зберігаються цінні та раритетні книги, які протягом багатьох років, з дня заснування міста, зберігалися в особистих бібліотеках, бібліотеках училищ і гімназій. Багато цікавих матеріалів містить фонд і краєзнавчого характеру. Користувачі також можуть замовити потрібні матеріали по міжбібліотечного абонементу з бібліотек інших міст. Завідуюча відділом - Володіна Ірина Федорівна.

Відділ обробки і комплектування літератури веде роботу по наповненню фондів бібліотеки, складання каталогів та картотек для оперативного доступу читачів до інформаційних ресурсів. Створюється електронна база даних нових надходжень.
Завідуюча відділом - Порвен Галина Вікторівна

Усвідомлюючи актуальність висвітлення діяльності бібліотеки на просторах Інтернету, створений сайт ЦМБ ім. І.П. Котляревського «Котляревка» www.kotljarevka.blogspot.com і сайти http://izmail-cbs.edukit.od.ua  та  http://kotljarevka.wixsite.com/kotljarevka - адміністратор Титаренко Валентина Анатоліївна. 

Бібліотека-філія № 2 

68600, м. Ізмаїл, вул. Нахімова, 234 
e-mail - izmayil.biblioteka2@gmail.com
Години обслуговування читачів: 10:00 - 18:00
Вихідні дні: п’ятниця, субота
При філії працює клуб «Покоління Next», гурток «Розрада»
Завідуюча філією – Лефтер Валентина Василівна


Бібліотека-філія №3

68600, м. Ізмаїл, вул. Нахімова, 234 
e-mail - izmayil.biblioteka3@gmail.com  
Години обслуговування читачів: 10:00 - 17:00
Вихідні дні: п’ятниця, субота
При філії працює клуб «Співрозмовник»
Завідуюча філією – Докова Ольга Василівна


Бібліотека-філія № 4

68600, м. Ізмаїл, вул. Михайлівськая, 23/2 
e-mail - izmayil.biblioteka4@gmail.com
Години обслуговування читачів: 10:00 - 17:00
Вихідні дні: п’ятниця, субота
Завідуюча філією - Косійчук Світлана Петрівна.


Бібліотека-філія № 6 для юнацтва
  
68600, м. Ізмаїл, вул. Шевченко, 1 Тел.: (04841) 5-13-21
e-mail - izmayil.biblioteka6@gmail.com
Години обслуговування читачів: 10:00 - 17:00
Вихідні дні: п’ятниця, субота
При філії працює клуб «Юність»
Завідуюча філією - Забірченко Людмила Володимирівна