«Ти як?»

За ініціативою першої леді Олени Зеленської розпочалася всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.
Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле.

У межах кампанії створено спеціальний сайт: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я – своє та людей поруч.

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Telegram, TikTok, Viber.

Для кого і для чого «Ти як?»

       За ініціативою першої леді Олени Зеленської розпочалася всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни.

      Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.
      Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

Комунікаційні майданчики Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»:

Спеціальна сторінка – http://howareu.com

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України.

Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Гарячі лінії психологічної допомоги в Україні

Бути справжнім героєм для самого себе — це звернутися по допомогу. Зберігайте і поширюйте важливі номери, за якими можна знайти підтримку.

Гарячі лінії психологічної допомоги для українців закордоном

Поговорити з кимось просто зараз. З тим, хто точно вислухає і допоможе зібрати думки до купи.
Зберігайте закордонні гарячі лінії психологічної допомоги українцям. За ними вас з'єднають з фахівцями, які надають кризові (і не тільки) консультації, а також можуть спрямувати до інших спеціалістів за необхідності.

      На The Village Україна cтартував спеціальний сезон подкасту «Простими словами» про здоровʼя під час війни, і героїнею першого епізоду стала Олена Зеленська.     У розмові з журналістом Марком Лівіним та психологинею Софією Терлез перша леді розповіла, як їй вдається справлятися з емоційними навантаженнями, що змушує триматися і які цілі Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

🎧 Повний випуск подкасту вже є на Apple PodcastsGoogle PodcastsSpotifySoundcloud та YouTube.

Що робити, коли відповідь на запитання «Ти як?» невтішна?

Іноді життя випробовує нас так, що неможливо почуватися добре. У таких ситуаціях нормально тривожитися, боятися, не спати. Але з часом негативні емоції виснажують. Що з цим робити? Відповідь на це та багато інших запитань є в Аптечці швидкої психологічної допомоги.
«Аптечка» розкаже, як знаходити в собі сили. Наче піт-стоп: дозаправився й поїхав далі. А коли попіклуєшся про себе, не забудь показати ці вправи близьким. Те, що допомогло тобі, може допомогти й іншим.
Аптечку підготовлено на основі матеріалів ВООЗ, «Довідника безбар’єрності» та за експертної підтримки Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету.

☑ Як зрозуміти, що вам потрібна допомога?

ДЕТАЛЬНІШЕ.


☑ Що таке стрес і навіщо він потрібен?

☑ Як розпізнати стрес у себе та тих, хто поруч?

ДЕТАЛЬНІШЕ.


☑ Які сигнали подає психіка у відповідь на стрес?

ДЕТАЛЬНІШЕ.


☑ Як вислухати та підтримати людину в стресі?

ДЕТАЛЬНІШЕ.


☑ Як не слід боротися зі стресом?


☑ Як розмовляти по телефону з тим, хто у стресі?

ДЕТАЛЬНІШЕ.




☑ Як підтримати людину із синдромом «вцілілого»?



☑ Як спілкуватися з тими, хто втратив близьку людину?

☑ Що сказати, щоб близькій людині стало трохи легше?

ДЕТАЛЬНІШЕ.

☑ Що сказати замість «все норм»?


☑ Як спілкуватися з військовими, які щойно прибули з фронту?
ДЕТАЛЬНІШЕ.

☑ Як обрати психолога та на що звернути увагу?



☑ Ментальне здоров’я дітей під час війни: як допомогти дитині

☑ Як підготувати дитину до школи


☑ Як допомогти дитині подолати страх повітряної тривоги?

ДЕТАЛЬНІШЕ.



☑ Як підтримати дитину у навчальному сезоні?


☑ Що таке панічна атака і як допомогти у разі її появи дитині?


☑ Як розпізнати проблеми з ментальним здоров’ям у дитини?

ДЕТАЛЬНІШЕ.

☑ Травми дитинства: що це і як вони можуть позначитися на дорослому житті

ДЕТАЛЬНІШЕ.


☑ Як визначити свої цінності?


☑ 10 ідей маленьких "свят на кожен день"


☑ Вправа «Щоденник подяки»


☑ Усвідомте красу жовтня

Немає коментарів:

Дописати коментар