Якщо людина дезорієнтована, не може назвати своє ім’я чи місце перебування, погрожує нашкодити собі чи іншим, плаче або кричить — це можуть буть ознаки сильного стресу. Щоб зарадити у такій ситуації, насамперед переконайтеся, що вам і співрозмовнику нічого не загрожує. Зберігайте спокій, представтесь і скажіть, що бажаєте допомогти.
Що варто пам’ятати, якщо людина йде на контакт:
▫️ іноді їй просто треба виговоритися;
▫️ їй важливо усвідомити, що її почули і зрозуміли;
▫️ важливі не тільки ваші слова під час розмови, а й мова тіла.
У цьому дописі ви знайдете кілька порад, як вислухати людину, яка пережила сильний стрес, що важливо проговорити і як не зробити гірше. Адже у такому стані вона не завжди готова розмовляти, а ваше щире бажання допомогти може викликати байдужість чи навіть агресію.
Нагадаємо, за ініціативою першої леді Олени Зеленської розпочалася всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни. Дізнатися більше інформації можна на сайті Програми, а також на сторінках у соціальних мережах: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Telegram, TikTok, Viber.
Немає коментарів:
Дописати коментар