10 травня 2024

«Ти як?» Чому нам подобаються дивні відео із соцмереж?

Чому нам подобаються дивні відео із соцмереж
                  Не журіть себе, якщо ввечері ви й не помітили, як проміняли фільм чи книгу на вірусні ролики у мережі. Часом такий контент відволікає, заспокоює, інколи навіть мотивує.
                  Як це працює? Вимикаємо відео прання килимів і розповідаємо.
Можна не думати. Монотонні відео з передбачуваним фіналом відволікають та заспокоюють: хтось ріже на шматки мило, а ми відпускаємо думки й тривоги. Ці кілька хвилин можна нічого не аналізувати, не коментувати... Здається, те, що треба після складного дня.
Позитивні емоції. Ми любимо дива, і сучасний монтаж дійсно вміє подарувати ефект "вау". Ось ми бачимо безнадійно брудний килим, а за кілька хвилин він стає, немов новий. Ну хіба не магія? Схожі відчуття дарують ролики з макіяжем, шоколадними фігурами у людський зріст чи стискання предметів під пресом.
Натхнення й мотивація. Можна вічно дивитися на три речі: як горить вогонь, як біжить вода і як працює інша людина. Дивлюся, як дівчина реставрує меблі на кухні. Клас, і ніби нічого складного. Може, й собі спробувати?

"Мурахи по шкірі". Хтось розгортає цукерку біля мікрофона, жує, ковтає, а потім ще довго шарудить обгорткою. Такі "звукові" відео звуться ASMR, і вони здатні викликати у тілі автономну сенсорну мередіанну реакцію - схожі приємні відчуття ми переживаємо, коли слухаємо улюблені пісні.
                    Нагадаємо, за ініціативою першої леді Олени Зеленської розпочалася всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», яка покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у складні часи повномасштабної війни. Дізнатися більше інформації можна на сайті Програми, а також на сторінках у соціальних мережах: Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, Telegram, TikTok, Viber.

Немає коментарів:

Дописати коментар