Ще одна дуже цікава група "Мандри".
Мандрують Фома і компанія стилями: фолком, міським романсом, французьким шансоном, роком, блюзом та реггі. Критики ставлять у заслугу «Мандрам» принципово нове явище на українській сцені — ф'южн-фолк.
Сам фронтмен «Мандрів» називає свою музику «еклектичним фольклорним арт-роком», «міксом натхнення та розрахунку, чистого мистецтва та поп-культури». Саме Фомі колись спало зібрати докупи таких собі менестрелів сучасності.
Сергій Фоменко (Фома) народився у березні 1972 р. Ще підлітком вчився грати на баяні та гітарі, співав, писав пісні та оповідання. Вже юнаком мандрував автостопом по великих містах України, Прибалтики та Росії. Після кількарічних мандрів повернувся до Києва, де спершу працював двірником у Києво-Печерській лаврі, Софіївському соборі, гардеробником Археологічного музею, працівником сцени у театрі, ведучим радіопрограм. Захоплюється творчістю Гоголя, Булгакова, Георга Тракля, Шагала, Піросманішвілі, Марії Примаченко, Параджанова, Бергмана, Віма Вендерса. Улюблені історичні постаті Фоми - Будда, Григорій Сковорода, Олександр Вертінський, а улюблені герої книжок - Геккельбері Фінн та Дон Кіхот. Згодом Фома стає відомим в музичному андеграунді Києва по творчій формації "День вмирає рано". А вже у 1997 р. Фома (гітара, вокал), Олександр Коханівський (бас) та Олег Воробйов (перкусія) створюють гурт "Мандри", звучання якого було переважно акустичним. Далі, у жовтні 1997 р. до гурту приєднується акордеоніст Леонід Бєлєй та змінюється перкусіонист. Салман увійшов до складу "мандрівників" з повним боєкомплектом найрізноманітнішої перкусії. До сих пір "Мандри", мабуть, єдина українська група, що має штатного перкусіониста. У цьому складі колектив виступає на розігріві групи "Аукціон" в київському ПК КМУЦА. На жаль, виступ був не дуже вдалим і після нього, з різних причин, постало питання про подальше існування групи. І як провидіння Долі, музиканти знайомляться з керівником продюсерського центру "Астероїд" і підписують з ним контракт – як результат "Мандри" продовжують активну творчу діяльність. До гурту приходять барабанщик Андрій Занько та бас-гітарист Сергій Чегодаєв (приходить на зміну Олександру Коханівському). Звучання колективу кардинально змінюється - музика групи набуває сучасної ритмічної пружності і фактурно-мелодійної орнаментальності.
Вересень 2000 р. Гурт приймає участь у фестивалі "Рок-екзистенція". У листопаді 2000 р. гурт презентує максі-сингл "Русалки". У травні 2001 р. гурт гастролює містами Польщі (Вроцлав, Варшава, Краків, Щецин, Глівіце, Білосток, Ольштин, Сопот, Люблін). На початку листопада 2001 р. компанією "Creon Music"у Франції було видано компакт диск – збірку "Український рок", до якого увійшли декілька пісень гурту "Мандри". Березень 2002 р. - на телеекранах України йде ротація відеокліпу на пісню "Дочка мельника". 19 травня 2002 р. "Мандри", разом з групою музичних колективів і виконавців, що представляли сучасну українську молодіжну культуру, дають концерт в одному з найпрестижніших клубів Лондону "Hippodrome" (концерт відбувся в рамках Фестивалю української культури у Великій Британії). Наприкінці вересня 2002 р. на українському телеканалі відбулася прем'єра анімаційного відеокліпу гурту на пісню "Орися". 17 жовтня 2002 р. "Мандри" презентували слухачам свій новий альбом під назвою "Легенда про Іванка та Одарку". 17 травня 2003 р. у Києві "Мандри" беруть участь у міжнародному фестивалі, присвяченому Дню Об'єднаної Європи. У жовтні 2003 р. на всеукраїнському музичному каналі М1 відбулася прем'єра нового музичного кліпу гурту на пісню "Вітре цигане". Навесні 2004 р. з'являється нова відео робота на пісню "Калина". 14 липня 2004 р. гурт бере участь у першому міжнародному етнофестивалі "Країна мрій". Восени 2004 р. музиканти гурту стають активними учасниками Помаранчевої революції (пісня "Не спи, моя рідна земля" без перестанку лунає на столичному Майдані).
Мандри - офіційна сторінка
«Абсолютно не має значення, якою мовою ти співаєш. Можна вільно співати у Європі українською, популяризуючи у такий спосіб рідну мову і рідну країну, і це сприйматиметься, оскільки у першу чергу люди відчувають музику і ритм» — каже Фома.
По материалам Вікіпедія, Українські пісні
Немає коментарів:
Дописати коментар