29 квітня 2024
«Ти як?» Годі вибачатись, якщо ви...
26 квітня 2024
«Ти як?» Гостра реакція на стрес: що варто знати про можливі наслідки ворожих обстрілів
У сьогоднішньому пості згадуємо, що таке гостра реакція на стрес та які її можливі наслідки.
24 квітня 2024
«Живий плач мертвої зони»
Віртуальна виставка-спомин
До Дня пам'яті про Чорнобильську катастрофу - 26.04.
26 квітня 2024 року відзначаються 38-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.
23 квітня 2024
«Ти як?» Фрази підтримки, які потрібні всім нам сьогодні
Навіть якщо наразі не знаєте, що собі сказати, ми зібрали фрази-мотиватори, які стануть в нагоді. Їх можна говорити собі біля дзеркала зранку, шепотіти у складний момент, подумки повторювати під час прогулянки та періодично нагадувати дітям.
Головне — пам’ятайте, щоб позитивні фрази почали працювати, їх потрібно активувати — тобто підкріплювати власними діями.
19 квітня 2024
«Ти як?» Стрес-тест: позначте відчуття, які непокоять
17 квітня 2024
«Ти як?» Сімейний лікар дбає про тих, хто дбає про всіх
Поговоріть про своє ментальне здоров'я із сімейним лікарем.
Не варто недооцінювати вплив ментального здоров'я на фізичне. Особливо він посилився під час війни, коли суттєво зросли навантаження на психіку кожного з нас.
Зокрема й тому фахівці первинної ланки (серед них і сімейні лікарі) наразі навчаються за програмою ВООЗ mhGAP. Отримані знання дозволяють їм виявляти проблеми з ментальним здоров’ям, які також можуть вплинути на здоров’я фізичне.
Слід пам’ятати, що сімейний лікар не замінить психолога, психотерапевта чи психіатра, але у разі потреби зможе надати пацієнту підтримку чи перенаправити до вузьких спеціалістів.
Аби знайти лікаря з відповідною підготовкою у своєму регіоні, скористайтеся онлайн-мапою на сайті НСЗУ або зателефонуйте за номером 16-77.
15 квітня 2024
12 квітня 2024
«Ти як?» Якщо ви мали «токсичних» батьків…
На жаль, так є не завжди, і через роки ми можемо почути спогади знайомих про нездорові або ж «токсичні» стосунки.
Токсичними називають стосунки, що «отруюють» — завдають болю на емоційному чи фізичному рівні, а також формують страхи та комплекси, які можуть позначатися навіть на житті вже дорослої людини.
Тотальний контроль, надмірна критика, ігнорування кордонів, приниження, засудження прояву емоцій, звинувачення у бідах родини — приклади «токсичності», яка не завжди проривається назовні свідомо. Часто позиція «ще скажеш мені "дякую"» є наслідком схожого травматичного досвіду у батьків.
Дитині важко проаналізувати таку проблему, до того ж вона повністю залежить від батьків — доросла ж людина може приймати рішення самостійно. Якщо ви мали такий досвід і відчуваєте його наслідки, розкажіть про це спеціалісту. Він допоможе пропрацювати образу чи почуття провини, підкаже, як оминути стежку «токсичних» стосунків із партнером та власними дітьми.
08 квітня 2024
05 квітня 2024
«Ти як?» Марк Лівін про книги, які допоможуть краще зрозуміти себе
Цей час співавтор подкасту «Простими словами» любить провести за книжками, які наповнюють, підкидають цікаві теми для роздумів, а часом просто відволікають. Питання, що порадить почитати, так і просилося, тож ось кілька книжок з особистої полиці Марка.
А що для вас ментальне здоров’я?
03 квітня 2024
«Ти як?» Хочу подякувати ветерану: як це зробити?

Дякувати можна й треба. Та насамперед важливо пам’ятати про особисті кордони людини, особливості її характеру та проявляти повагу.
01 квітня 2024
«Книга vs Мультфільм»
Віртуальна виставка-кінотеатр
До Всесвітнього дня мультфільмів - 06.04.
У 2002 році Міжнародна асоціація анімаційного кіно проголосила 6 квітня Всесвітнім днем мультфільмів.Малюнки, які змінювали одне одного й народжували історію, робити почали ще в 19 столітті. Це були короткі примітивні замальовки на вибрану тему. Анімаційна індустрія розвивалася. І згодом світ дізнався про генія, який поділив анімацію на «до» і «після». Це був Уолт Дісней.
Перший український мультфільм – «Казка про солом’яного бичка» – з’явився у 1927 році (режисер-аніматор В’ячеслав Левандовський). До наших часів дійшли лише окремі кадри, що були надруковані у тогочасних журналах. З нагоди святкування цього дня пропонуємо свою добірку мультфільмів, створених на основі книг.