середа, 16 травня 2018 р.

День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

Вишиванка для українців – це символ благополуччя і любові в сім’ї, а свято вишиванки символізує національну єдність нашого народу.

День вишиванки проходить в третій четвер травня. Це відносно молоде свято, воно зародилося навесні 2006 року. Воно було започатковано студенткою факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лесею Воронюк.

У перший рік свята вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів. Та вже протягом наступних років свято досягло всеукраїнського рівня.

Сьогодні – вишиванка, як оберіг, захищає та об'єднує Україну!


Пропонуємо відвідати заходи Измаиїльської ЦБС для дорослих, присвячені Дню вишиванки:
14 травня -виставка-інсталяція "Вишивана краса України" - вас запрошує бібліотека-філія №2
15 травня -бібліоескіз "Витончений живопис нитками"- вас запрошує читальний зал ЦМБ
17 травня -година народознавства"Код української вишиванки"-вас запрошує бібліотека-філія №2
17 травня -книжково-ілюстративна виставка "Українські вишиванки - наче райдуги світанки" -вас запрошує бібліотека-філія №4
17 травня -виставка робіт клубу рукоділля "Фантазія" "Вишиванка - символ української душі" -вас запрошує бібліотека-філія №4
Рекомендована література:
Кара-Васильєва Тетяна, Чорноморець Алла
    Українська вишивка. — 2-ге вид., стер. — К.: Либідь, 2005. — 160 с.; ід.
Книга знайомить читача з історією української вишивки від X до XX століття. Розглядаються особливості самобутньої народної вишивки, її локальні характеристики щодо історико-етнографічних регіонів, описуються основні техніки шитва, розкриваються символіка рушників, їхнє значення у святах і обрядах. Висвітлюються особливості монастирського шитва XVI—XVIII століть, панського середовища XIX століття, звернення митців авангарду до традицій народної вишивки на початку XX століття.
Видання розраховане на учнів шкіл, студентів художніх закладів, викладачів народознавства, широке коло читачів, усіх, хто прагне навчатися вишивати.




АнтоноваЄ.І.
     На весілля з рушниками (традиції і сучасність). — Донецьк: Донбас, 2011. — 144 с.
У цій книзі автор розповідає про традиції і звичаї українського народу в минулому та сьогоденні. Описує весілля як найурочистіше свято в житті людини та події пов'язані з ним. Висвітлює роль рушника не тільки як неодмінного атрибуту весільного обряду, а й як життєвого символу України.
Розрахована на широке коло читачів.









Соцкова А. Г.
     Вишиваємо узори і орнаменти. - Белгород, 2012. - 62с.




















Наніашвілі І. М., Соцкова А. Г.
     Вишиваємо рушники, покровці, сорочки. - Белгород, 2012. - 64с.



















    

     Етнографія України: Навч. посібн. / За ред. проф. С.А.Ма-карчука. — Вид. 2-ге, перероб. і доп. — Львів: Світ, 2004. — 520 с.
Що таке етнографія? Що вивчає етнографія України? Як розвивається ця наука? Про це Ви дізнаєтеся з пропонованого посібника. Аналізуються, зокрема, питання про походження й етапи розвитку українського народу, його традиційну культуру, форми сім’ї і сімейні стосунки, звичаї та обряди тощо.
Для студентів вищих навчальних закладів і всіх, хто цікавиться етнографією рідного краю.










Ніколаєва Т. О.
    Історія українського костюма. Іл. 3. Васіної, Л. Міненко, Т. Ніколаєвої, О. Слінчак, М. Старо-войт.— К.: Либідь, 1996.— 176 с.; іл.
Висвітлюються витоки традиційного українського костюма, його багатовікова історія, тісно пов’язана з процесом розвитку української спільноти. Представлене широке розмаїття народного вбрання відповідно до історико-етногра-фічних регіонів України, детально розглядаються його численні компоненти та прийоми оздоблення.
Для викладачів, науковців, студентів, мистецтвознавців, модельєрів, усіх, хто цікавиться українською культурою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...