27 лютого 2025

«Ти як?» Чекліст для перевірки фахівця з ментального здоров’я

                 Як ти обираєш, кому довіряти турботу про своє фізичне здоров’я, так ретельно слід підійти і до вибору фахівця з ментального здоров’я.

                Інколи, навіть провести власне розслідування, щоб впевнитися — це той чи та, хто може мені допомогти. Без осуду, знецінення і карт таро.
                Перед першою консультацією гортай карусель. Потім — переходь на платформу «Ти як?», щоб прочитати усі вимоги до компетентного спеціаліста: https://howareu.com/.../yak-vyiavyty-nekompetentnoho...
                А в коментарях збираємо на основі досвіду підписників. Пиши для тих, хто шукає допомогу: як тобі вдалося зрозуміти, що фахівець — не фахівець?

25 лютого 2025

«Літературне перехрестя. Зима»

   У метушні буднів є радість взяти в руки книгу і поринути в цікаву історію. Книги розважають, відволікають від турбот, несуть емоції та знання. Бібліотека поповнює книжкові полиці новинками.

    У будь-якої людини є улюблені книги, виходячи зі своїх літературних уподобань та інтересів. Поринути у світ нових книг пропонує своїм читачам інформаційно-бібліографічний відділ Центральної міської бібліотеки ім. І.П. Котляревського, який організував огляд літератури «Літературне перехрестя. Зима» у рамках виставки: «Дивосвіт нової книги» у читальному залі. 

      За допомогою виставки можна знайти щось нове та вибрати книги за смаком! Кожна книга виконує певну місію, надаючи величезний вплив формування особистості.

     Художня література формує художній смак, світогляд.    Художня література — вид мистецтва, що є одним із наймогутніших засобів пізнання людини, інструментом впливу надійність. Саме література розвиває свідомість людини, її почуття, волю, психіку, формує людський характер — отже, створює особистість.

     Пропонуємо познайомитися з новими надходженнями.

 

Українська художня література :

     Три історії про боротьбу за щастя. Події відбуваються в сучасній Україні. У книжці, запропонованій Вам, переплетені кілька сюжетних ліній.

 Золотковська, Таіс. «Лінія зусилля»  [Текст]:[роман]  / Таіс Золотковська. – Чернівці: Видавництво XXI,      2024. – 352с.

УДК 821.161.2

     Таіс Золотковська (нар. 25 серпня 1984, Харків) –  українська письменниця.

     Два роки – з 2000 по 2002 – жила в Ізраїлі. Має дві вищі освіти: Харківський національний університет внутрішніх справ (спеціаліст «Психологія», 2006 рік), Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (бакалавр «Філологія», 2007 рік).

     У 16 років, під час навчання у релігійній єврейській школі в Ізраїлі, Таіс почала писати оповідання.

     У 2009 році у письменниці з’явилася ідея видати книгу з оповіданнями та ілюстраціями-листівками, які можна легко вирвати з книги та надіслати поштою.

    У 2014 році Таіс взяла участь у Міжнародному письменницькому марафоні Національний місячник написання роману (NaNoWriMo) і написала 50 000 слів для нової книги. Два роки письменниця працювала над першим романом «Лінія зусилля», який завершила у травні 2016 року.

     У 2016 році виходить перший роман «Лінія зусилля».

     Роман-медитація «Несезон» отримав міжнародну відзнаку на літературному конкурсі «Коронація Слова – 2021».

24 лютого 2025

«Вогняна зима»

 Онлайн-бібліомікс 

До Дня початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну - 24.02.

                24 лютого – день, навічно вкарбований в історію України. У 2022-му зранку сталися перші вибухи від ракет і перші російські танки відкрито заїхали на території суверенної України. Це день, який розділив життя українців на «до» та «після». Тоді вперше був запроваджений воєнний стан на території всієї України. 
                Сучасна російсько-українська війна розпочалася де-факто ще десять років тому, у лютому 2014 року, коли російська федерація підло скористалася тим, що в Україні після Революції Гідності мали місце тимчасовий вакуум державної влади та деморалізація частини силового блоку.
                З 2014 року і до 24 лютого 2022 року основні воєнні дії не виходили за межі сходу нашої країни, але територія Автономної Республіки Крим і значна частина Луганської та Донецької областей залишилися окупованими. 
                Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну 2022 року остаточно викрило істинні наміри агресивного режиму: не лише захоплення нашої території, а й знищення української державності та національної ідентичності, геноцид Українського народу.
                Тематичну літературу, представлену на виставці, можна знайти у фондах читального залу ЦМБ ім. І.П. Котляревського за адресою: м. Ізмаїл, вул. Національної гвардії України, 41.
Підготувала:
бібліограф ІІ категорії
ЦМБ ім. І.П. Котляревського
Валентина Семенова

21 лютого 2025

Презентація книг з теми «Крим: спротив продовжується»

16 лютого в читальному залі ЦМБ ім. І.П. Котляревського відбулася презентація тематичної книжкової виставки, присвяченої початку спротиву окупації Криму. Присутніми були представники військової частини 3058 Південного ОТО Національної гвардії України.

26 лютого 2025 року в Україні відзначатимуть 11 років початку спротиву окупації Криму та початку війни, яку розгорнула Росія проти України. Цей день покликаний згадати та вшанувати мужність тисячі жителів Кримського півострова, які 26 лютого 2014 року вийшли у Сімферополі на мітинг на підтримку територіальної цілісності України. А також всіх, хто продовжував і продовжує чинити опір окупантам на півострові.

Історія кримськотатарського народу є важливою частиною загальноукраїнської боротьби за незалежність і територіальну цілісність. Незважаючи на численні спроби знищення національної ідентичності, українці та кримські татари продовжують відстоювати своє право на життя у власній країні. Крим – це Україна, і цей факт залишається незаперечним. Спротив триває, і одного дня правда переможе.

«Книжкова навала»

          12 лютого у читальному залі Центральної міської бібліотеки ім. І.П. Котляревського відбувся захід, за результатами якого бібліотеки Ізмаїла, Болграда та Сарати отримали комплекти нових книжкових видань. У добірці як художні, пізнавальні та мотиваційні книги для дітей та підлітків, українська класика та сучасна українська художня література різних жанрів, науково-популярна література, так і книги про досвід війни та твори ветеранів і волонтерів.

           Акцію ініціював Український центр дослідження проблем безпеки ім. Дмитра Тимчука спільно з Національним військово-історичним музеєм України. Завітали на захід генерал-майор СБУ, фахівчиня зі стратегічних комунікацій, екс-міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступниця директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Ярослава Різникова, заступник Ізмаїльського міського голови Сергій Лузанов та начальниця Управління культури і туризму Ізмаїльської міської ради Людмила Головльова.

           “Книжкова навала” – це про культуру, силу слова та нашу національну стійкість!